Kehanet mi yoksa bilim mi

Fiilerin takibi önemlidir. Böylece olayların dili okunur. Olaylar takip edilirken nereler, nerelere gebe kalmış gözükür. Kryon celselerinde ifade edilen bazı kavramlar üzerinde durarak bir hatırlatma daha yapalım. Çünkü bugün ruhsal tebliğde ifade edilen bir başka bilginin daha teyidini aldık. Teyid edilen haberin kaynağı budur, okumak için bakabilirsiniz Dünyanın altındaki tavada ateş var :) Yanıyoruz!

Referans bilgiyi hatırlayacak olursak uzunca bir zamandır medyada gündemi takip edenler bilir, küresel iklim değişikliğinin nedeni karbon salınım gazları olarak öngörüldü ve ülkelerin bu konuda çözüm üretmeleri gerektiği ifade edildi. Sonuçta olay ozon tabakası inceliğini belirliyor dendi. Bu da güneşten gelen ışınların artması ile donuk bedenlerde hastalığa sebep oluyordu. Bir başka veçhesi ise küresel iklim değişikliği olarak öngörülüyordu. Dünya eskisinden daha sıcak bir gezegen olma yolunda ilerliyordu. Gelgelelim kryon ise, olgunun nedeni olarak bambaşka bir bilgiyi ifade etti.

Aslında burada ifade edilecek bilgi bundan 50 sene evvel ülkemize verilen sadıklar planı celselerinde belirtilmişti. Dünya ve güneş sistemimizdeki iki gezegen güneş sisteminin yeni bir döngüsünden dolayı yeni güncellemelere tabi olacaktı. Bu değişiklikler o zaman o kadar fark edilebilir gözükmesede, bu yıl Bedri Ruhselmanın noterden çıkarılarak açılan ilahi nizam ve kainat kitabında iklim değişiklikleri hakkında bilgi veriliyordu. Gerçekte bu bilgileri tasdik eden doğrulayan bir durum söz konusuydu. Hem kryon celselerini tasdik ediyordu, hem de sadıklar planı tebligatındaki bilgileri genişleterek açıyordu.

Şimdi Kryon celsesinde neden bahsediyor. Dünya ve güneş sistemi yeni bir döneme girerken bünyelerinde değişimler meydana geliyor. Aslında bu değişim, ezoterik olmaktan çok astrolojik bir bilgi içeriyor. Bu nedir derseniz, buradan ilgili videoyu izleyebilirsiniz. Hatta bu bilgi ülkemizde çeşitli alanlarda başka kaynaklardan aktarıldı (Kirael 2012 tebliği) Ancak bilgi açılamadığı için insanlarda korku, olurmu öyle şey duygusu yarattı. Hatta bazıları ikna olmadı, saçmalık olarak değerlendirdi. Bilginin yanlış anlaşılması insanları dağa taşa yüksek arazilerde yer aramaya koydu.

Şimdi konuya dönersek,  güneşte meydana gelen patlamalar giderek artarken dünyaya ve sisteme püskürttüğü kütlesel radyasyon parçaları manyetik alanda yüklemelere sebep oluyor. Manyetik alanın etkilenmesi değişimleri kaçınılmaz hale getiriyor. Bu aşırı yüklü parçacıklar dünyanın hiç de düşünüldüğü gibi katı olmayan çekirdeğinin dönüş hızını arttırmaktadır. Artan çekirdek hızı çevresindeki mağma tabakasının ısınmasına ve genişlemesine neden olmaktadır. Bu durum ister istemez tektonik tabakalarda basınç yarattığı için büyük depremler kaçınılmaz hale gelmektedir. Son 15 yıldaki deprem sayılarının artışı, volkan patlamalarının sayısının giderek artması, ve artacak olması bu durumu fazlasıyla ispat etmektedir. Şimdi içsel basınçla hareket eden tektonik tabakalar dünyadaki suların dağılışınıda değiştirmektedir. Buna Kryon, celselerinde yeni bir su döngüsü adını veriyor. 150-400 yıl sürüyor. Bu su döngüsündeki değişim dünyayı ısınmaktan ziyade soğutacaktır ve eskisinden daha şiddetli kışların görüldüğü mini bir buz çağı devresine girecektir. (Geçenlerde Almanya'da ekonomik zarara sebep veren elma büyüklüğündeki dolu yağışı) Dualite her yerde kendini gösterirken farklı kutuplar birbirini dengeye gelene kadar hareket ettirecektir.

Bu döngü dengeye gelene kadar devam edecektir. Aslında mekanizma deprem, sel, süper fırtına(katrina,sandy 5.tip kasırga) ve yangın olarak 4 element bazında kendini ifade etmektedir. Bu konuda ayrıntılı araştırma yapmak isterseniz James Tyberon Earth Keeper günlüklerini okuyabilirsiniz. Kendisi Metatron'a kanallık yapmaktadır. Metatron güneş patlamaları ve bunların insan aurası ve biyolojik etkileri üzerine çok geniş kapsamlı bilgi vermektedir. Hatta onlar metatronik kalkan adı verilen bir aura dengeleyici önermektedirler. Bu kalkan şunları içermektedir. Boyuna takılan lapis lazuli (30gr) ağırlığında olmalı ve sağ ve sol ele takılan, tek yansıtmalı ve çift yansıtmalı mineral taşlı yüzüklerden oluşmalıdır. Böylece aurik alanınız koruyucu bir denge elde edersiniz. Tek yansıtma ve çift yansıtma taşın manası, tek yansıtma sadece dünya mineralleri ile ilişkiliyken yani madde ile, çift yansıtmalı hem ruhsal alemle hem maddesel alemle irtibatı sağlıyordur. Ayrıca bileğinize takacağınız bakır ve altında dengeyi güçlendirecektir. Konu ile ilgili bilgi videosunu izlemek isterseniz buraya bakabilirsiniz. Bir başka denge tebliğleri paylaşan alan, Hathorlardır. Tom kenyon kanalı ile dengeleyici alan bilgileri paylaşmaktadır. Türkçeleri için koşulsuz-sevgi sitesine bakabilirsiniz

Bu deprem yağmurunda son üç büyük deprem (şili,japonya,avustralya) dünyanın eğik eksenini biraz daha kaydırdı.Şimdi konuları açmak için bu sayfadaki bilgileri takip edebilirsiniz Bizi bekleyen potansiyeller, ve bu potansiyellerin dış dünyadaki görünümleri. Bu yazılar ilerleyen zamanlarda oluşan durumlara göre güncellenecektir. Şimdi burada hatırlamamız gereken bir bilgiyi paylaşalım. Bilgilere karşı olabildiğince yargılamadan, açık fikirli, esnek olun. Her şey, sizin içsel onayınızdan geçmeden bir mana kazanamaz. 

Şimdi bir bilgi sentezi yapabilirsiniz. Unutmayın sınırlama getiren anlayışlardan kurtulmak için gelişmeleri takip etmek gerekir.
Taha 114 talebimiz Mümin 65 ölçümüz olsun.